Rauginti agurkai
Ingridientai:
10 kilogramų agurkų,
2 vienetai česnakų,
20 juodųjų serbentų lapų,
20 vyšnių lapų,
15 krienų,
15 krapų su stiebais,
4 šaukštai garstyčių grūdelių,
10 litrų vandens,
650 gramų druskos,
10 ąžuolo lapų
Rauginimui parenkami rudeninių veislių žali, 9 - 12 centimetrų ilgio, nelygaus paviršiaus ir neprinokę mažomis sėklomis agurkai. Visai netinka rauginimui geltoni agurkai. Prieš raugiant, jie surūšiuojami pagal dydį ir, pašalinus suvytusius bei sudaužytus, nuplaunami šaltu vandeniu. Prieš rauginimą patariama agurkus 2 - 3 valanadas pamirkyti vandenyje. Prieskoniai taip pat nuplaunami ir susmulkinami.
Rauginimo indo ar statinės šonai ištrinami česnaku. Po to dedama eilė prieskonių, eilė agurkų (gulsčiai arba stačiai), prispaudžiant vieną prie kito, kad mažiau liktų tuščių tarpų. Toliau vėl eilė prieskonių, eilė agurkų, kol pridedamas pilnas indas. Viršutinis sluoksnis privalo būti prieskonių.
Iš druskos ir vandens išverdamas sūrymas ir perkošiamas. Agurkus galima užpilti šaltu arba verdančiu sūrymu. Užpylus verdančiu sūrymu, agurkai paslegiami po to, kai sūrymas atšąla.
Ant agurkų dedamas medinis ar plastikinis dangtelis, o ant jo 2 - 3 kilogramų svorio švarus akmuo (ne plyta ir ne geležinis svoris).
Užraugti agurkai iš pradžių pastatomi šiltesniame (10 - 15 laipsnių temperatūros) rūsyje. Po 12 - 15 dienų agurkai jau yra visiškai įrūgę. Kad neperrūgtų (labai pablogėja jų kokybė), įrūgusius agurkus patariama perkelti į 2 - 4 laipsnių temperatūros patalpą.
Inde ant sūrymo paviršiaus dažnai atsiranda pelėsių, kurie suteikia agurkams nemalonų prieskonį. Todėl indus reikia dažnai patikrinti ir atsiradusius pelėsius pašalinti. Kad mažiau pelėtų, į indą patariama įdėti 2 - 4 šaukštus garstyčių grūdelių, iš kurių padaromi 2 - 4 į marlę surišti mazgeliai.
Pasidalink su draugais!
Receptų kategorijos
Naujas komentaras
Recepto komentarai
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pagal savo patirtį ir pasidalink nuomone su kitais!