Krevetės su pomidorų pagardais

Ingridientai:
1,2 kg pomidorų,
druskos,
1 česnako skiltelė,
1 raudonasis svogūnas,
20 g imbierų,
1 citrinžolės stiebas,
4 žaliųjų citrinų lapeliai arba 1 žaliosios citrinos tarkuotos žievelės,
4 šaukštai alyvuogių aliejaus,
ketvirtis aitriosios paprikos,
šaukštas cukraus,
12 didžiųjų krevečių (be galvų),
pipirų,
2 šaukštai saulėgrąžų aliejaus,
petražolių, bazilikų.
Gaminimas
Pomidorus pusei minutės sudėti į verdantį vandenį. Išgriebti, perlieti šaltu vandeniu, nulupti odeles, supjaustyti į keturias dalis ir išimti sėklalizdžius. Sėklalizdžius šiek tiek pasūdyti ir sudėti į sietą, kad išsiskirtų sultys. Pomidorų ketvirčius smulkiai supjaustyti (kubeliais arba juostelėmis].

Svogūną ir česnaką nulupti, susmulkinti. Imbierus nuskusti, labai smulkiai supjaustyti. Citrinžolę perpjauti pusiau išilgai, kruopščiai nuplauti šiltu vandeniu, kaip ir žaliųjų citrinų lapelius.

Alyvuogių aliejų įkaitinti keptuvėje, pakepinti svogūną, kol taps skaidrus. Suberti česnaką, imbierus. Jei norima - susmulkintą aitriąją papriką. Dar šiek tiek pakepinti. Suberti pomidorus, citrinžolę ir citrinų lapelius arba žievelę, pakaitinti penkias minutes. Paskaninti druska, žiupsneliu cukraus. Nuimtą nuo viryklės padažą pusę valandos palikti pastovėti. Tada išgriebti citrinžolę ir citrinų lapelius.
Krevetes išlukštenti iki uodegos, įpjauti apatinę krevečių dalį ir išimti juodos spalvos turinį. Krevetes pabarstyti druska, pipirais. Keptuvėje įkaitinti saulėgrąžų aliejų ir apkepinti jas iš abiejų pusių po dvi minutes. Krevečių vidus turėtų būti skaidrus.

Po du šaukštus padažo ir pomidorų sulčių dėti į mažas lėkšteles ar dubenėlius, o ant viršaus - po vieną krevetę. Puošti petražolių arba bazilikų lapeliais.

Skaniausios - ką tik iškeptos krevetės, tačiau galima jas paruošti svečiams dar neatėjus ir patiekti kambario temperatūros.

Pasidalink su draugais!

Receptų kategorijos

Naujas komentaras

(būtinas)

Recepto komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pagal savo patirtį ir pasidalink nuomone su kitais!