Avokadų, mangų ir mocarelos salotos

Ingridientai:
12 porcijų:
400 g mocarelos,
3 dideli prinokę mangai,
2 gražgarsčių gūželės,
1 aitrioji paprika,
200 ml šviežiai spaustų apelsinų sulčių,
druskos, pipirų,
30 ml alyvuogių aliejaus,
pusė šaukštelio sezamų aliejaus,
2 šaukštai medaus,
3 prinokę avokadai,
2 žaliųjų citrinų sulčių,
100 g skrudintų kedrų riešutų.
Gaminimas
Mocarelą supjaustyti nedideliais kubeliais. Mangus nulupti, išimti kaulus, minkštimą supjaustyti kubeliais. Gražgarstes nuplauti, gerai nusausinti. Aitriąją papriką nuplauti, išimti sėklas ir supjaustyti plonomis juostelėmis. Apelsinų sultis pakaitinti puode ir supylus į dubenį gerai išmaišyti su druska, pipirais, aitriąja paprika, alyvuogių aliejumi, sezamų aliejumi, medumi.
Avokadus nulupti, perpjauti pusiau, išimti kaulus. Minkštimą supjaustyti nedideliais kubeliais irtuoj pat pamerkti į žaliųjų citrinų sultis, kad nepajuoduotų. Pagardinti druska ir pipirais.

Į lėkštę įdėti metalinį žiedą (maždaug 8 cm skersmens ir jį užpildyti saujele avokadų. Ant viršaus užberti saujelę mangų ir saujelę mocarelos, kad susiformuotų bokštelis. Viską aplieti paruoštu padažu. Metalinį žiedą nuimti, įdėti į kitą lėkštę ir formuoti tokį pat bokštelį. Taip paruošti visas dvylika lėkščių. Gražgarstes išmaišyti dubenyje su likusiu padažu ir po žiupsnelį uždėti ant kiekvieno bokštelio viršaus. Apibarstyti skrudintais kedrų riešutais.

P. S. Jei su metaliniu žiedu dėti salotas atrodo pernelyg sudėtinga, galima visus komponentus tiesiog sumaišyti dubenyje ir prieš patiekiant įpilti padažo.

Pasidalink su draugais!

Receptų kategorijos

Naujas komentaras

(būtinas)

Įveskite žodžius patvirtinimui

Recepto komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pagal savo patirtį ir pasidalink nuomone su kitais!